CraftersX ma nowego właściciela!

Witajcie, niedługo minie tydzień od premiery serwera CraftersX, statystyki nie są zadowalające, bo nikt na nim nie gra i świeci pustkami. Bardzo szkoda, że 2 miesiące pracy nad tym serwerem poszły na marne.

Niestety ja nie mogłem nagrać reklamy na youtube, oraz wyjaśnić tam sytuacji w związku z moim nienagrywaniem i ogólną sytuacją. Od 20 Stycznia korzystam z internetu LTE, tak mam tu dobry upload, bardzo dobry, tylko że film HD jak pisałem zjadłby mi dość sporo pakietu, a na to niezbyt mogę sobie pozwolić. Przekroczę pakiet, owszem w LTE dostanę lejek 10Mb/s co jest optymalną szybkością, tylko po jeszcze znaczniejszym przekroczeniu niejawnym w regulaminie można dostać lejek 32Kb/s z powodu obciążania sieci i co ja wtedy pocznę? No właśnie, dlatego sztywno trzymam się limitu i staram sobie go zostawić na CSA i inne gry, bo w końcu na coś wydałem kasę na te legalne gry na steamie i origin 🙂

Przejdźmy do meritum sprawy. Cóż nie ukrywam, że wiele razy planowałem rzucenie Minecrafta i to się wydarzy właśnie dziś. Stworzyłem już dość sporą liczbę serwerów, dałem się poznać szerzej większości społeczności Minecrafta. Od jakiegoś czasu, a dokładnie od 2012 nic mi nie wychodzi, żaden serwer od tamtego roku nie miał już takiej popularności jak CraftersX 1.0 trudno mi ocenić czemu tak się stało i czemu tak zostało do dziś. Serwery z serii CraftersX jeśli chodzi o edycje były naprawdę zróżnicowane i ciekawe jednak mimo to nie udało się im zawojować rynku serwerów. Szósta edycja, wielki powrót, niby miało być lepiej, a było tylko gorzej, to był najgorszy start serwera Minecraft od wielu lat, pierwszy raz zdarzyło mi się, że na start wbiło tylko 2 (FUCK!) graczy, warto przy tym wspomnieć, że prowadzona była reklama na mpcforum.pl i good-games.pl, po starcie dodano wpis na craftsite.pl. Wszędzie dobre opinie, doczepiono się tylko małych szczegółów.

Trzeba wiedzieć, kiedy odejść i ja to zrobię właśnie dziś. Powodem są nie tylko tragiczny start i statystyki, ale także to, że po 3 latach grania w Minecraft w końcu mi się on znudził. Wielu Youtuberów zrezygnowało z Minecrafta również z tego samego powodu co ja. Moje odejście nie oznacza końca serwera CraftersX, przekazuję go ChosenOne (Zbychu1996 – Jego dawny nick), jeśli chodzi o przyszłość finansową serwera, są fundusze na jego opłacenie, a opłatę w tym roku mamy dopiero 10 Listopada 2015, to dość dużo czasu, brakuje zaś tylko 30 zł do opłacenia na rok 2016. Ogólnie za VPS mamy opłatę 150 zł rocznie, gdy było dobrze u mnie i były podwojenia po prostu przelałem 50 zł, z czego zrobiło się 100, na koncie w MintsHost.pl było jeszcze 19 zł i tak wyszło, że saldo konta wynosiło 119 zł :). Myślę iż ChosenOne lepiej sobie ode mnie poradzi, może ten serwer postawi na nogi, ja niestety nie mogę w nim już pomóc.

Dziękuję wszystkim za te wszystkie lata, przez które przewinęło się tak dużo serwerów, że ja sam straciłem rachubę xD. Dziękuję graczom pomagającym i wspierającym moje serwery, a ekipie serwera Wielkie Dzięki, za to co robiliście 🙂 Możliwe, że jak się uda mi coś ogarnąć, to może zmienię decyzję 🙂

~XANT3R