PixeLand (PixelCraft) czyli historia pewnej kłótni …. i końca serwera

Wielu z was czytając tego bloga czekało pewnie na IP czy coś w tym stylu, otóż serwer wystartował 31 Marca, ale nie zaliczyłbym tego serwera jako udanego. PixeLand (Nie PixelCraft – Zmieniono nazwę na PixeLand, bo było zbyt dużo serwerów z nazwą PixelCraft).  Ten serwer okazał się kompletną klapą, już gorszą od CraftersX, dlaczego? Serwer typu RealLive, jakim jest PixeLand, nie sprzedał się, co to znaczy? Gracze go nie przyjęli co ostatecznie doprowadzi do upadku tego serwera za 13 dni ….graczy było zbyt mało aby w ogóle mówić o jakiś zarobkach, bo jeśli na serwer wbija do 5 osób na 30 slotów, to taki serwer nie ma po co się rozwijać. Dlatego też …. w czwartek 11 Kwietnia oficjalnie zrezygnowałem z prowadzenia PixeLand, a władzę oddałem Zexorzowi, szerzej znanemu jako Alternax lub Metonator. Powodem też do rezygnacji były też częste kłótnie z Bengiem między administracją serwera, co oficjalnie doprowadziło do rozpadu w PixeLand. Ogólnie PixeLand uznaję za miesiąc zmarnowanego czasu i wywalone przez benga 50 zł w błoto. Gdyby przebudowywać jeszcze PixeLand to nie starczyło by czasu by pozyskać fundusze na zrobienie nowej wersji. Serwer nie da się już podnieść, to kompletna ruina . Teraz będę robił reaktywację EmpireX, ci co pamiętają na pewno będą zadowoleni, ci co nie wiedzą pewnie też. Był to jedyny serwer po CraftersX, który miał szerokie ambicje, gdyby tylko sored.pl nie przeszkodził w tym to serwer istniałby do dziś…. szkoda, że tak się stało że serwer dosłownie dzień po przeniesieniu z craftserve.pl został zablokowany na sored.pl ze względu na wadliwą konfigurację pluginów, co podobno generowało zbyt duże obciążenie dla maszyn soredu ….. Ale teraz serwer powraca i aby na dobre. Związku z tym, że serwer istniał dosłownie 1 dzień po blokadzie nałożonej przez sored.pl nie mam żadnej kopii pluginów, ani mapy by móc odbudować serwer. Także, nie będzie to idealna replika tego co było wcześniej, ale na pewno będzie ciekawie ;). Wstawiłbym tu screeny kłótni, ale nie chcę narażać prywatności Benga ……

Serwer EmpireX nie będzie tworzony z PixeLand.pl, zakończyłem z niby współpracę po odejściu z serwera i nie zamierzam do nich wracać. Obserwujcie bloga a dostaniecie tu więcej informacji o Reaktywacji EmpireX, przypomnijmy 1 film z EmpireX :

Tak, to był mój pierwszy i ostatni filmik z mikrofonem. Po prostu uznałem, że nie będę już nic nagrywać, ani nigdzie rozmawiać przez TS. Powiedźmy, że w domu mam zbyt małą prywatność, bo ciągle ktoś jest a przy nagrywaniu takiego filmu musi być cisza, ja takiej ciszy nie mam, więc nie ma sensu byście słyszeli moją całą rodzinkę w filmie o serwerze, bo to mija się z celem.

~RetnaX