Czym jest ProjectX i dlaczego powstało?

Wraz ze sprzedaniem ExploreSurv pisałem i mówiłem, że to już koniec i nic nowego nie powstanie, ale jednak powstało. Dlaczego tak jest?

Jestem człowiekiem Minecrafta, człowiekiem który by nie był tu gdzie teraz, gdyby nie pierwsze kroki w serwerach Minecraft w 2011 roku. Taka osoba jak ja nigdy nie zrezygnuje całkowicie z czegoś, co dawało jej frajdę i satysfakcję.

Serwer ProjectX działa pod IP: mc.xanter.eu i na wersji 1.14.4 . Polecam tylko nie wchodzić z nicków Premium, gdyż są one chronione i nie można wejść na serwer wpisując w swoim Launcherze nick konta premiu.Sam serwer jest oczywiście No-Premium. Jak wykryć, że wchodzimy z nicku premium? To bardzo łatwe … po prostu zostaniecie wywaleni z serwera z komunikatem wygaśniętej sesji (W angielskiej wersji Minecraft będzie to: Invalid Session)

ProjectX to serwer inny, choć bazujący na mapie ClassicSurv. Drudzy zapytają, ale jak to wykorzystujesz mapę ClassicSurv, które potem zmieniło się w ExploreSurv, które sprzedałeś? Jest to normalna sytuacja, gdyż sprzedawany był ExploreSurv, a nie ClassicSurv . Inną kwestią, która nie powinna mnie interesować jest to, że serwer ExploreSurv nigdy nie powrócił i raczej nigdy już nie wróci. Nowi właściciele najwyraźniej poddali się i zrezygnowali z tego pomysłu.

Na serwerze ProjectX, który istnieje od 16 Września jest zaś pierwotna mapa serwera ClassicSurv, czyli ta z początków serwera, gdy ten nie zmienił się w ExploreSurv i nie wprowadził opuszczonych miasteczek 🙂 . Mapa dawnego serwera jest tu zaś nie bez powodu. Każdy pomyśli, że to pójście na łatwiznę i trochę tak jest, ale serwer całkowicie inny od reszty dostępnych w Polsce. ProjectX jest serwerem Survival Anarchia, co oznacza dosłownie tyle, że na serwerze nie ma żadnych zasad ani administracji. Zrobiłem serwer survival anarchia, bo mało kto próbował robić serwer tego typu w naszym kraju. Nie wiem co było powodem tego, ale chciałem spróbować czegoś nowego! 🙂

Czy taki serwer jest prosty w utworzeniu? Trochę tak, a trochę nie … bo jednak trzeba go zabezpieczyć przed atakami małoletnich hakerków, co będą nasyłać tutaj boty i próbować zniszczyć tego typu serwer swoimi haxami . Trudno też przekonać ludzi do takiego trybu serwera, bo nie jest on jakoś znany w naszym kraju. Przez co serwer spotyka się z hejtem, że nie ma tego czy tamtego i że jest dozwolone wszystko, po prostu mało kto ogarnia, że tego typu rzeczy jak np. brak rang czy ekwipunków jest kwintesencją serwera tego typu.

Serwer tego typu ma przypominać czysty survival bez dodatków. U nas tych dodatków także nie ma zbyt wiele, a w każdym razie nie wpływaja one na rozgrywkę, a są dostosowaniem czystego Survivalu do gry MultiPlayer, czyli są to dodatki typu Automatyczne wiadomości, Plugin logujący Premium i No-Premium, Zabezpieczenia przed botami i crasherkami oraz kanały czatowe. Reszta pluginów to głównie kosmetyka np. tab czy motd 😉 . Tak naprawdę jedyną różnicą dla gracza w stosunku do całkowicie czystego survivalu jest dodanie mu /tpa, /sethome i /home. Gracz po śmierci odradza się w miejscu swojego łóżka albo /home . Samo odrodzenie w miejscu /home nie ma żadnego wpływu na rozgrywkę, gracz i tak zdobyłby łóżko i w nim się odradzał. Na same komendy /tpa i /home jest zresztą ograniczenie czasowe i nie można się poruszyć i być zaatakowanym przez 6 sekund. Gracz nie ma możliwości powrotu na /spawn ani specjalnych ekwipunków na start. 

Dla niektórych serwer tego typu jest i będzie słaby, ale one mają całkiem inny cel niż gra na EasyHC, gdzie celem jest tylko i wyłącznie PvP lub PvE. Tak w przypadku Anarchii naszym celem jest przetrwanie i nie doprowadzenie do wykrycia swojej własnej bazy, która nie jest zabezpieczona żadnymi cuboidami i działkami. 

Na serwerze zablokowane są wszystkie cheaty, jeśli jednak komuś uda się ominąć nasze zabezpieczenia, to nie będę tej osobie robić żadnych problemów! 🙂

Po co taki serwer powstał? Był on stworzony bardziej dla rozrywki własnej i możliwości pogrania ze znajomymi. Jest to też swego rodzaju eksperyment jak serwer tego typu wpływa na zachowanie graczy i czy faktycznie jest się czego bać prowadząc taki serwer jak anarchia.

https://youtu.be/HoeM_0CBAmc

Zapraszam wszystkich na serwer, być może Wam się on spodoba lub też nie! Warto jednak spróbować rozgrywki w takim stylu! 🙂

Zapraszam także na Discorda ProjectX: https://discord.gg/5bCFRM2

A także jeśli chcecie, to na drugiego discorda o nazwie XNTPriv, czyli bardziej discorda dla znajomych/osób poszukujących ze mną kontaktu lub tych co interesują się moją działalnością poza serwerem Minecraft : https://discord.gg/Hd8FUHA