Zamykam pewien etap, odchodzę z Minecraft.

Wiele razy mimo takich deklaracji wracałem do Was z kolejnymi serwerami, nie poddawałem się mimo iż najlepiej nie było.

Serwery Minecraft tworzyłem od 2011 roku. Dokładnie to 7 Sierpnia 2011 powstał CraftersX, zatem niedługo minie 8 lat odkąd robię to co robię i dostarczam graczom serwery Minecraft.

Nadszedł jednak ten moment w życiu, gdy trzeba coś zmienić, gdy trzeba zawalczyć o inne cele i rozwinąć się w zupełnie innym kierunku.

Przez te niemal 8 lat poznałem wiele wspaniałych osób, z którymi mam kontakt do dziś. Gdy tworzyłem pierwszy serwer Minecraft chodziłem do gimnazjum i miałem zaledwie 15 lat, jednak szybko się uczyłem.

Były wzloty i upadki. Od 2011 roku do 2018 tworzyłem serwery typu FreeBuild, ostatnim serwerem typu FreeBuild był serwer NCraft, który był swego rodzaju następcą 7 edycji CraftersX, które zostało oficjalnie zamknięte pod koniec 2015 roku.

Przez 2 lata nie powstawało nic, dopiero w okolicach 21 Maja 2017 roku wystartował we współpracy z Mynecraft.pl serwer FreeBuild na bazie mapy 7 edycji CraftersX, która była ostatnią.

Po czasie markę Mynecraft.pl w czerwcu zastąpiono nazwą NCraft i całkowicie zmieniono mapę nawiązując w niej do pierwszych serwerów FreeBuild i początkowo dawało to dobry rezultat, bo było dość dużo graczy, ale pod koniec 2017 został zamknięty, w momencie zamknięcia była to już druga edycja serwera.

Kilka miesięcy później w Czerwcu 2018 powstał NCraft 3.0 i znowu mieliśmy do czynienia z chwilowym zainteresowaniem, ale tylko chwilowym. Zbudowano jeszcze NCraft 4.0 przebudowując mapę NCraft 3.0 i dodając z pomocą Scaren99 wiele nowości. Niestety ta edycja pokazała, że mimo aż takiej mapy jaka istniała na tej edycji ten tryb już nie ma sensu, więc 26 Listopada w miejsce NCraft 4.0 stworzyłem wraz ze swoją ekipą serwer ClassicSurv.eu (Obecny ExploreSurv.eu) i myślałem, że nareszcie to będzie to, bo ktokolwiek grał i było zainteresowanie serwerem przynajmniej do czasu. Od stycznia serwer z powodu problemów na wersji 1.13.2 zaczął się wykruszać i ludzi grało coraz mniej i tak dotarliśmy do tego momentu, w którym serwer ratował się zmieniając hostingi/vps i finalnie za trzecim razem przeszedł do CraftServe.pl i jest tu do dziś.

Żeby była jasność nie tylko liczba graczy ma dla mnie znaczenie przy tej decyzji jaką wam zaraz ogłoszę, ale także znudzenie grą (No nie dziwne po tylu latach) i brak takiej pasji do robienia tego jak była kiedyś.

Serwer ExploreSurv.eu nie zostanie zamknięty, przynajmniej nie do 23 Kwietnia. Ja zaś będę starał się znaleźć nowego właściciela dla ExploreSurv.eu. Odejdę dopiero w momencie wybrania nowego właściciela.

Dziękuję Wam za wszystko, to już koniec. Zostańcie jednak na tym blogu, bo być może kiedyś ruszę z czymś nowym i nie będzie to Minecraft.

Zapraszam też na nowy Discord powiązany tylko i wyłącznie ze mną , a nie tylko z serwerem 😛 https://discord.gg/5bCFRM2