Minecraft „Bez Limitu” to fikcja, kupujcie VPSy!

Uwaga proszę państwa, tak wygląda zużycie procesora w firmie #OVH na serwerze #Minecraft z 40 pluginami, z zerową liczbą graczy i 3 mapami, podczas gdy w firmie LiveServer.pl serwer potrafił się wyłączyć z powodu rzekomego 250% wykorzystywania procesora przy tej samej liczbie graczy, jak to możliwe?

Błędna konfiguracja maszyn, a nie błędna konfiguracja pluginów, serwera czy silnika …. Nie polecę nikomu ofert „Bez Limitu” w żadnej firmie, która je oferuje, to jest typowy skok na kasę i przekłamanie, że dają wam coś bez limitu, ale ograniczają to tak byście kupili droższą ofertę z dedykowaną liczbą ramu i procesora. Zaczęło ten cyrk nie kto inny jak CraftServe.pl, potem dołączyła pukawka i slotex i parę innych hostingów, wszystkie oferowały już oferty bez limitu, wiedząc że ktoś to kupi, gdyż wtedy taka oferta jak redstone w csrv.pl kosztowała z 70 zł miesięcznie, jak wam więc mają dać coś co oferowali za 70 zł po cenie zaledwie 30 zł? Nie mogą wam tam zaoferować żadnych parametrów, to jest tak samo bez limitowy serwer jak oferowane przez Plusa i wiele innych sieci „Lte bez limitu” posiadające owy limit po przekroczeniu 100 GB i zwalniające wtedy szybkość sieci do poziomu żółwia. Owszem wasze maszyny nadają się do serwerów, ale jedynie Survival, bo wszystkie poważne muszą się posiłkować VPSem, gdyż tylko on zapewnia takie parametry jak są na papierze, a nie fikcyjne 6 GB ramu czy nielimitowany procesor, tego wam nikt nie zaoferuje, zawsze będzie limit dzięki któremu wasz serwer może nawet zbankrutować, jeśli już zarabiał na siebie, a miałem przypadek jak jedna osoba chciała zwrotu 30 zł za jeden taki pad serwera i trzeba było ją uszczęśliwić dodatkowym dniem za pad serwera, jeśli uważacie, że takie coś jest w porządku na serwerze który na siebie zarabia i codziennie musiał wysłuchiwać czemu ten serwer pada, to proszę bardzo róbcie sobie sami serwery na tym gównie co oferujecie. Jak dajecie 6 GB ramu w LiveServer.pl, to chyba wiadomo, że chcę wykorzystać daną moc serwera do większej ilości pluginów i jego większego zaawansowania niż typowy freebuild/survival i nie możecie mi tego zabronić, ale wmawianie mi, że wszystkie pluginy oryginalnie pobrane, z oryginalną konfiguracją powodują wam skoki jest po prostu śmieszne. Nie kupujcie serwerów w żadnej firmie oferującej usługi „Bez limitu” gdyż mają one spore ograniczenia i limity uniemożliwiające prowadzenie serwera.

Owszem maszyny LiveServer.pl i OVH różnią się izolacją serwerów, parametrów i innym procesorem, w LiveServer mamy i7-6700K a na OVH mamy Intel Xeon E5v3 2,4 GHz nie oznacza to jednak, że można wmawiać klientowi wady silników,pluginów czy konfiguracji. No to właśnie widzicie, ta sama konfiguracja, te same pluginy, a serwer magicznie ma 4-5% zużycia. Niemożliwe staje się możliwe. Lepiej zamiast kupować rzekome „Bez Limitów” zainwestujcie w VPS czy serwer Dedykowany, tylko w ten sposób wasz serwer zachowa jakość pełnionych usług.

Pozdrawiam Xanter.